Regeneracja

Nasza firma zajmuje się także od wielu lat regeneracją tonerów. Proces regeneracji w naszej firmie nie ogranicz się tak jak w większości firm do uzupełnienia proszku, lecz jest przeprowadzany w pełnym zakresie. Taki przebieg regeneracji jest przeprowadzany zazwyczaj co 3 przebieg tonera, ale nie u nas. Nasza firma w celu zapewnienia najwyższej jakości swych usług przeprowadza proces regeneracji w następujący sposób:

 1. Sprawdzenie wałka OPC (bębna), ewentualne zakwalifikowanie do wymiany
 2. Rozpienicie tonera na elementy:
  • OPC, górna elektroda, pojemnik na zużyty toner
  • elektroda ładująca, pojemnik na toner, transport tonera na elektrodę ładującą
 3. Wyjęcie wałka OPC
 4. Zdemontowanie elektrody górnej
 5. Zdemontowanie listwy czyszczącej
 6. Oprużnienia pojemnika na zużyty toner przy użyciu odpowiedniego odkurzacza z filtrem cząstek
 7. Sprawdzenie staniu listy silikonowej i ewentualne jej wymienienie
 8. Sprawdzenie staniu elektrody górnej, czyszczenie jej za pomocą odpowiedniego preparatu w celu zapewnienia jak najlepszego wyczernienia i ewentualne jej wymienienie jeżeli nie spełnia oczekiwań
 9. Instalowanie listwy czyszczącej
 10. Instalowanie elektrody górnej
 11. Instalowanie wałka OPC
 12. ”Wystartowanie” wałka OPC za pomocą specjalnego proszku w celu zapewnienia odpowiedniego „poślizgu” i zabezpieczenie go w ten sposób przed szybkim wycieraniem i uszkodzeniem listwy silikonowej co kończy regenerację jednego z dwóch części składowych tonera które były wymieniane w punkcie 2
 13. Teraz przechodzimy do drugiego elementu
 14. Demontujemy elektrodę ładującą
 15. Odkurzamy resztki tonera który może zawierać wilgoć
 16. Czyszczenie listwy nakładającej
 17. Montaż zdemontowanych wcześniej elementów
 18. Zasypanie nowego tonera, w tym miejscu kończy się regeneracje 2 elementu z punktu 2
 19. Złożenie tonera w całość
 20. Testy na drukarce w celu sprawdzenie wyczernienia i odcieni szarości
 21. Pakowanie tonera

Tak właśnie w naszej firmie przebiega kompleksowy przebieg regeneracji. Inne firmy ograniczają się do punktów: 2, 18, 19, 20, 21, ponadto w przypadku stwierdzenia uszkodzenia któregoś składowego elementu zleceniodawca ponosi dodatkowe koszty związane z ich wymianą. Firma ZTB Białystok wlicza te elementy w cenę zryczałtowaną. Do regeneracji tonerów używamy najwyższej jakości proszków firmy IPM, LG i Static Control , co zapewnia odpowiednie wyczernienie, odcienie szarości i utrwalenie obrazu. Mówiąc krótko tak przeprowadzona regeneracja gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania drukarki i 100% jej sprawność.

Firma ZTB udziela gwarancji na zregenerowany toner do wyczerpania i gwarantuje 100% kompatybilność z oryginalnym wkładem, co wiąże się z usunięciem ewentualnych usterek w drukarkach powstałych w wyniku użytkowania produktów przez nas regenerowanych.
Jesteśmy jedną z nielicznych firm posiadających odpowiednie uprawnienia wydawane przez Prezydenta miasta Białegostoku na gospodarkę odpadami niebezpiecznymi. Oprócz tego posiadamy certyfikacje serwisową HP co wiąże się z odpowiednią znajomością technologii druku.

Dane kontaktowe

ZTB Serwis

Telefon: 602360177
Fax: 85-6613-632
Email: ztb@wp.pl

Transport

Dysponujemy własnym transportem

Odbieramy i dowozimy sprzęt
i tonery

ZTB Serwis - Wszystkie prawa zastrzeżoneStrona wykonana przez doNETA.pl